Ufundowali przemyskim zuchom mundury

22 kwietnia 2018

Wraz z nastaniem wiosny członkowie Rady Miejskiej w Przemyślu reprezentowanej przez Roberta Bala, Stanisława Surmę wraz z przewodniczącym Zarządu Osiedla Nr 2 „Kmiecie” Marcinem Kowalskim odwiedzili Próbną Gromadę Zuchową, której pomieszczenie znajduje się na ul. hm. Izydory Kossowskiej 1.

Na zbiórce zuchy zaprezentowały elementy musztry i zaśpiewały piosenki zuchowe, jednak najbardziej wyczekiwanym momentem tego spotkania było wręczenie przez gości mundurów zuchowych, które sami ufundowali. Uśmiechy na twarzach dzieci okazały się bezcenne. Dla nowo powstałej Gromady prowadzonej przez druhnę Magdalenę Wlazło, dh Patryka Bober, dh Edytę Bembenek i Ojca Cypriana Mazurka OFM jest to bardzo ważny dar, który pozwala na dalszy rozwój i doskonalenie nowej inicjatywy.
Zuchy to najmłodsi członkowie Związku Harcerstwa Polskiego w wieku 6 – 10 lat.

Jest to najodpowiedniejszy moment na rozpoczęcie swojej przygody z harcerstwem i mundurem zuchowym, złożeniem Obietnicy Zuchowej i zdobywaniem zuchowych sprawności i gwiazdek. Takie działania podejmowane już w najmłodszych latach życia kształtują charakter młodego pokolenia harcerzy i harcerek. Z rozmów z druhnami i druhami seniorami wynika, że te właśnie chwile pozostawiają piękne wspomnienia na całe życie. – mówi Drużynowa Próbnej Gromady Zuchowej Magdalena Wlazło.