Policjanci wraz z pogranicznikami ujawnili pod Przemyślem dziuplę z kradzionymi pojazdami

24 kwietnia 2018

Przemyscy policjanci wraz z pogranicznikami ujawnili dziuplę, w której znajdowały się skradzione pojazdy i ich części. W sprawie zatrzymano trzech obywateli Polski oraz zabezpieczono pojazdy o wartości ponad 55 tys. złotych.

W dniu 19 kwietnia, funkcjonariusze Policji wraz z SG wykonywali wspólne czynności w miejscowości w gminie Medyka. Działania ukierunkowane były na przeciwdziałanie przestępczości samochodowej. W trakcie przeszukania posesji ujawniono dwa samochody marki Mercedes (pojazdy typu kamper oraz chłodnia), które figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) jako utracone na terytorium Niemiec. Zabezpieczono także nadwozie audi z usuniętymi numerami identyfikacyjnymi.

Dalsze działania prowadzone w tej samej miejscowości, na innej posesji doprowadziły do ujawnienia samochodu marki Renault skradzionego w Niemczech oraz elementu karoserii audi skradzionego na terytorium Polski.

Szacunkowa wartość zabezpieczonych pojazdów oraz podzespołów, to ponad 55 tys. złotych. W sprawie zatrzymano trzech obywateli Polski. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 33 i 45-latkowi postawiono zarzuty paserstwa umyślnego, a 44-latek usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego.

Na miejscu wykonano oględziny pojazdów, które następnie zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze KMP w Przemyślu.