Trzech nietrzeźwych kierowców (w tym jeden pirat) na przemyskich drogach.

25 września 2017

W weekend przemyscy policjanci zatrzymali trzech kierujących na „podwójnym gazie”. Jeden z nich miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

W piątek, po godz. 6 rano, w miejscowości Kuńkowce policjanci zatrzymali kierującego skodą fabią 31-letniego mieszkańca Przemyśla, który miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę po godz. 18, w Przemyślu na ul. Lwowskiej, 61-letni mieszkaniec Przemyśla kierujący osobową toyotą podczas wyprzedzania, zajechał drogę innemu kierowcy – policjantowi po służbie. Funkcjonariusz pojechał za kierującym toyotą, który nie ustąpił pierwszeństwa na rondzie, zmuszając kolejnego kierowcę do gwałtownego hamowania. Następnie przejechał przez środek ronda, uszkadzając trzy opony. Policjant ujął kierowcę i wezwał na miejsce patrol. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę na alkomacie. Urządzenie wskazało w organizmie 61-latka ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, ponadto za popełnione wykroczenia i brak dowodu rejestracyjnego, został ukarany trzema mandatami.

W niedzielę tuż przed godz. 20, policjanci z Wydziału Wywiadowczo – Interwencyjnego, w Przemyślu na ul. Grunwaldzkiej, zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego kierującego oplem vectrą. Mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Teraz wszyscy trzej odpowiedzą przed sądem.