Trwają zapisy na Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl

24 marca 2017

Można już się zapisywać na Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl. Bieg odbędzie się 24 czerwca, a jego organizatorem jest Przemyski Klub Biegacza.

Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl odbędzie się w dniu 24 czerwca. Uczestnicy ultramaratonu ruszą z przemyskiego Rynku i pobiegną trasą dróg fortecznych z okresu I Wojny Światowej na dwóch dystansach: Fortecznym – 21 km i Cesarskim – 55 km
Dystans FORTECZNY ok. 21 km – start z Przemyskiego Rynku w kierunku na Zamek Kazimierzowski. Dalej alejkami Parku Zamkowego biegniemy w kierunku wyciągu narciarskiego. Następnie przez Zielonkę drogami fortecznymi biegniemy w kierunku Prałkowiec, tu po 11 km docieramy do fortu VII Prałkowce, który jest półmetkiem naszego biegu. Powrót w kierunku Zielonki i stoku narciarskiego również drogami fortecznymi. Przy parkingu obok stoku, przy trasie narciarskiej nr 3, wbiegamy na trasę downhillową – będzie stromo! Nią zbiegamy do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego i dalej przez Park Zamkowy, mijamy Zamek i z górki do mety na przemyskim Rynku.

Dystans CESARSKI ok. 55 km – trasa biegu wiedzie głównie południowo – wschodnią częścią pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl. Start z Przemyskiego Rynku na Zamek Kazimierzowski. Dalej biegniemy alejkami Parku Zamkowego w kierunku wyciągu narciarskiego. Następnie przez Zielonkę biegniemy w kierunku Prałkowiec, tu po 11 km docieramy do fortu VII Prałkowce. Powrót w kierunku Zielonki i na 16 km docieramy do Fortu VI Iwanowa Góra potocznie nazywanego fortem Helicha, dalej przez Fort V Grochowce, Fort IV Optyń w Pikulicach i na 28 km dobiegamy do fortu III Łuczyce. Z Łuczyc kierujemy się na Fort II Jaksmanice, następnie Fort I Siedliska „Salis Soglio” i na 38 km mijamy ostatni fort na trasie biegu Fort XV „Borek”. Wracamy do Przemyśla przez Krówniki, Kopiec Tatarski, trasą downhillową przy wyciągu narciarskim, Park Zamkowy, Zamek i do mety na przemyskim Rynku.

Limit uczestników biegu na dystansie Fortecznym – 250 osób
Limit uczestników biegu na dystansie Cesarskim – 250 osób
Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.ultramaratontwierdzaprzemysl.pl