Konkurs „web.Master podkarpacki” rozstrzygnięty

24 marca 2017

Konkurs „web.Master podkarpacki” został rozstrzygnięty. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 500 uczniów z województwa podkarpackiego.

W tegorocznej edycji konkursu dla młodych miłośników programowania wzięło udział ponad 500 uczniów z województwa podkarpackiego. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się uczniowie z Jarosławia i Dębicy. Organizatorzy już teraz zapewniają, że planują kolejną edycję.

Finał konkursu „web.Master podkarpacki” odbył się 21 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. 30 uczniów podzielonych na dwie kategorie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne walczyło o tytuł podkarpackiego „web.Mastera”. W etapie stacjonarnym sprawdzono, czy potrafią zastosować posiadaną wiedzę z zakresu programowania stron internetowych w praktyce.

Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajął Paweł Michalski z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Ks. St. Konarskiego w Jarosławiu. Najlepszym webmasterem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych okazał się Maksymilian Kania z Zespół Szkół Nr 2 w Dębicy. Uczeń ten uzyskał możliwie maksymalną liczbą punktów, zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.

Szczegółową listę zwycięzców znaleźć można na stronie:

http://webmasterpodkarpacki.pl/ii-edycja/

Uczestnicy udowodnili, że ich umiejętności są na wysokim poziomie, a do konkursu podeszli z pasją i zaangażowaniem. Udało nam się zebrać najlepszych młodych programistów, którzy są wyjątkowo dobrzy w projektowaniu stron. Jestem pozytywnie zaskoczona tym, że konkurs budzi tak duże zainteresowanie – mówi Irena Jamróz, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Web.Master podkarpacki składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich został przeprowadzony za pomocą platformy e-learningowej, przygotowanej przez Ideo Sp. z o. o. – partnera technologicznego wydarzenia. Wtorkowy finał sprawdził zaś umiejętności praktyczne uczniów. Oprócz nagród, najlepsi uczniowie otrzymali propozycję odbycia stażu lub praktyk w Ideo Sp. z o.o. Ponadto finaliści w kategorii gimnazjum walczyli o dodatkowe punkty do świadectwa ukończenia szkoły.

Informatyką interesuję się od 6 klasy szkoły podstawowej. Zacząłem programowanie od C++, a teraz interesuję się też witrynami internetowymi. W gimnazjum zacząłem brać udział w różnych konkursach i cały czas takich konkursów szukam. Sądzę, że właśnie z programowaniem będę wiązał swoją przyszłość zawodową – mówi Jakub Świstak, uczeń Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Jaśle, który codziennie poświęca kilka godzin na rozwijanie swojej pasji.

Organizatorami konkursu są Instytut rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

zdjęcia Paweł Górka i Tomasz Kras