Student przemyskiej PWSW wygrał ogólnopolski konkurs modelowania 3D

Student wydziału Mechatroniki PWSW w Przemyślu został laureatem ogólnopolskiego konkursu modelowania 3D, który zorganizowała firma Vshaper. W nagrodę młody człowiek otrzyma staż z możliwością późniejszego zatrudnienia.

Artur Kuc, to 20 -letni student III roku Mechatroniki PWSW, który przyjechał uczyć się do Przemyśla z Ukrainy. Projektowaniem zaraził go wykładowca mgr Lesław Kołcz, który wiele go nauczył i zawsze miał czas aby odpowiadać na nurtujące pytania.

Do konkursu zorganizowanego przez producenta drukarek 3D firmę Vshaper przystąpiło kilkunastu kolegów Artura z jego roku, ale to właśnie jego projekt przedstawiający diabelski młyn okazał się najlepszy. Student PWSW w ścisłej czołówce pokonał studenta z Politechniki Rzeszowskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Projekty osób, które zajęły trzy pierwsze miejsca prawdopodobnie zostaną zrealizowane, a student PWSW za wygraną otrzyma staż u organizatora konkursu i jeśli mu się poszczęści zostanie tam później zatrudniony.

Trafiła się okazja więc postanowiłem z niej skorzystać. Konkurs polegał na stworzeniu dowolnego modelu, który nadawałby się do wydrukowania w 3D -opowiada Artur – Długo zastanawiałem się nad wyborem tak aby nie był on prosty i miał szansę. Nad projektem pracował przez tydzień czasu, 10 godzin dziennie. Największą trudność przyniosło mu zwizualizowanie pomysłu, który był w głowie oraz stworzenie podstawowych części. Włożony wysiłek i trud pokazały, że warto było.

Artur ma przed sobą jeszcze semestr na PWSW, po zakończeniu nauki w Przemyślu planuje ją kontynuować na Politechnice w Rzeszowie. Wygrany konkurs jest jego pierwszym sukcesem, to dobry start, muszę to wykorzystać, nie mogę osiąść na laurach tylko dalej pracować.

Wygrana Artura Kuca pokazuje, że nasi studenci nie są gorszej kategorii mówi dumna ze swoich studentów dyrektor Mechatroniki dr inż.Wioletta Tomaszewska-Górecka. Z jednej strony pokazuje, to iż nie brakuje tutaj młodych, zdolnych ludzi, z drugiej, że wykładowcy potrafią zmotywować i zachęcić do działania. Kadra tego wydziału, to w dużej mierze wykładowcy z AGH. Mechatronika nie może się również wstydzić wyposażenia, które dzięki środkom unijnym jest na wysokim poziomie i nie odbiega od standardów. Od najbliższego roku akademickiego kierunek ten przechodzi na profil praktyczny, co oznacza, że studenci będą odbywać trzymiesięczne praktyki w zakładach takich jak Polna czy też Fanina.

Anna Fortuna