Śmiertelne potrącenie kobiety. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

3 lutego 2017

W Wyszatycach gm. Żurawica. 20 -latka została potrącona przez samochód. Kobieta zmarła na miejscu. Dwie inne osoby trafiły do szpitala. Kierowca odjechał, nie udzielając im pomocy.

Wczoraj, około godz. 22 w Wyszatycach kierujący seatem ibiza jadąc w kierunku Przemyśla, zjechał na lewy pas ruchu, którym szły trzy młode kobiety. Samochód uderzył w jedną z nich, 20-letnią mieszkankę Wyszatyc. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.
Mimo podjętej reanimacji, pieszej nie zdołano uratować. Dwie inne kobiety przewieziono do szpitala. Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania kierowcy. Sprawdzono okolice, pomogło też anonimowe zgłoszenie. Samochód został znaleziony na jednej z posesji w tej miejscowości.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo- śledcza wraz z prokuratorem i biegłym sądowym z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o kierowanie samochodem i spowodowanie wypadku. 42-latek i 37-latek zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie. Mundurowi sprawdzili ich trzeźwość. Obaj mieli ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jazdę w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Mężczyźni odpowiedzą również za nieudzielanie pomocy ofierze wypadku drogowego.