Służba Celna w Przemyślu współpracuje z Szwajcarią

30 października 2014

Służba Celna w Przemyślu rozwija się dzięki Szwajcarsko – Polskiemu Programowi Współpracy. W ramach tego wsparcia przemyscy celnicy uczestniczyli w kursach oraz otrzymali specjalistyczne samochody służbowe.

Realizowany przez Służbę Celną Szwajcarsko – Polski Program Współpracy ma na celu poprawę operacji grup mobilnych tej jednostki. Całkowity koszt projektu wynosi 3 350 300 CHF. Uczestniczą w nim poza funkcjonariuszami z województwa podkarpackiego także funkcjonariusze z pozostałych regionów Polski wschodniej na zewnętrznych granicach UE.

Dzięki wsparciu pochodzącemu z tego programu Izba Celna w Przemyślu otrzymała 17 specjalistycznych samochodów służbowych, wykorzystywanych na co dzień przez funkcjonariuszy Wydziału Zwalczania Przestępczości. Dodatkowo 130 funkcjonariuszy skorzystało z specjalistycznych szkoleń związanych z zarządzaniem kryzysowym, prowadzeniem negocjacji w sytuacjach kryzysowych, interpretacji obrazów RTG, szkoleń językowych, szkolen z jazdy techniką specjalną. Kolejnym działaniem była wymiana funkcjonariuszy obydwu krajów.

W ramach tego programu Izba Celna w Przemyślu otrzyma jeszcze wielozadaniowy samochód typu bus.