Przemyśl będzie miał nowoczesną dyspozytornię

30 października 2014

W Przemyślu powstanie nowoczesna dyspozytornia koordynująca udzielanie pomocy. Pieniądze na ten cel przekazał Zarząd Województwa Podkarpackiego o czym poinformował podczas otwarcia kampanii społecznej poświęconej pogotowiu ratunkowemu.

Na Podkarpaciu ruszyła kampania społeczna poświęcona pogotowiu ratunkowemu. Akcję pod hasłem „Ratujemy – nie leczymy” zapoczątkowała Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Kampania ma na celu uświadomienie mieszkańcom jaką funkcję pełni pogotowie w obecnym systemie ochrony zdrowia. W roku 2006 rozdzielone kompetencje przychodni, lekarzy rodzinnych i zespołów ratownictwa medycznego. Jeździmy tylko i wyłącznie do sytuacji nagłych, gdzie jest zagrożone zdrowie i życie ludzkie – podkreśla dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Na początku roku 2015 na Podkarpaciu ruszy pięć nowoczesnych dyspozytorni koordynujących udzielanie pomocy. Jedna z nich powstanie w Przemyślu. Fundusze na ten cel w wysokości 1 mln zł przekazał Zarząd Województwa Podkarpackiego. Dzięki tym pieniądzom dyspozytornie zostaną wyposażone w sprzęt ułatwiający lokalizację osób potrzebujących pomocy.

Przeprowadzona akcja oraz nowe dyspozytornie mają się przyczynić do zmniejszenia zgłoszeń nieuzasadnionych i niepotrzebnych.