Sanwil zmienia profil produkcji i wspomaga walkę z epidemią – ZOBACZ FILM

22 kwietnia 2020

Zbudowany w 1974 roku Sanwil od początku specjalizował się w produkcji materiałów powlekanych, głównie dla branży obuwniczej, meblarskiej, marynistycznej i motoryzacyjnej. Z powodu panującej obecnie epidemii, branże te wstrzymały działalność, a w efekcie obecna spółka z o.o Sanwil Polska została dotknięta drastycznym spadkiem zamówień na swoje tradycyjne wyroby. W tej sytuacji firma przestawiła się głównie na produkcję wyjątkowego materiału o nazwie „San-Med”. W efekcie do przemyskiej wytwórni spływają coraz liczniejsze zamówienia z kraju i zagranicy na produkt, który ma ogromne znaczenie w walce z epidemią koronawirusa.

Wyrób poliuretanowy, bakteriobójczy, grzybobójczy, odporny na wirusy. To są jego główne cechy, dzięki którym dzisiaj on ma zastosowanie w obecnej sytuacji jako produkt docelowy do produkcji wyrobów typu kombinezony medyczne – informuje kierownik marketingu, Dariusz Krawczuk.

Wielu naszych klientów po prostu zatrzymało swoją działalność lub zawiesiło i w efekcie przełożyło się to na spadek zamówień na nasze materiały. W związku z tym musieliśmy podjąć działania zmierzające do tego, żeby w jakiś sposób odzyskać część przynajmniej utraconych przychodów. Taką szansą stały się wyroby medyczne, w tym głównie materiał „San-Med”, który w tej chwili jest absolutnie nr 1 jeśli chodzi o produkcję. Zapytania i zamówienia spływają do nas oczywiście z terenu Polski, ale również z krajów Europy, nawet z dalekich krajów półwyspu arabskiego – twierdzi Witold Śliwa, członek Zarządu i zarazem dyrektor eksportu.

Aktualnie materiał „San-Med” produkowany jest w ilości 3 milionów metrów bieżących w skali roku, co pozwala firmie zrealizować praktycznie każde otrzymane zamówienie.

(tekst – jb, zdjęcie, film – bk)