Rozpoczął się proces przeciwko redaktorowi naczelnemu „Przemyskiego Telegrafu”. Sąd rozstrzygnie czy w Przemyślu był układ

14 marca 2016

W Sądzie Rejonowym w Przemyślu odbyła się kolejna rozprawa dotycząca pomówienia, skierowana przez właściciela firmy REM II przeciwko redaktorowi naczelnemu „Przemyskiego Telegrafu” Danielowi Stołowskiemu. Sprawa dotyczy rzekomego układu prezydenta Przemyśla z prywatną firmą produkującą okna.

W sierpniu 2014 r. przed wyborami samorządowymi, w „Przemyskim Telegrafie” ukazał się artykuł „Układ Chomy z REM II”. Artykuł prasowy dotyczył rzekomego układu pomiędzy prezydentem naszego miasta i właścicielem przemyskiej firmy produkującej okna. Według autora artykułu Daniela Stołowskiego układ miał dotyczyć ustawiania przetargów UM na dostawy okien do instytucji publicznych.

Tuż po ukazaniu się artykułu Robert Choma zaprzeczył informacjom, jakie się w nim ukazały, a właściciel firmy REM II Andrzej Pichur wytoczył prywatny akt oskarżenia przeciwko Danielowi Stołowskiemu. Proces karny, który toczy się od 2014 r. dotyczy art.212 Kodeksu Karnego par.2 – pomówienie za pomocą środków masowego przekazu. Za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W miniony wtorek, podczas rozprawy, w charakterze świadka zeznawał m.in. prezydent Robert Choma. Kolejne posiedzenie odbędzie się w maju. Proces toczy się w trybie niejawnym.

Anna Fortuna