„Kwietna Niedziela” w najbliższą niedzielę w przemyskim Centrum Kulturalnym

14 marca 2016

W dniu 20 marca Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na XVII Jarmark Rękodzieła Ludowego „KWIETNA NIEDZIELA”.

Podczas Jarmarku Rękodzieła Ludowego „Kwietna Niedziela”, który odbędzie się w przemyskim Centrum Kulturalnym twórcy ludowi zaprezentują swoje dzieła związane z wielkanocnymi obrzędami. Pisanki wykonane różnymi technikami, przepiękne serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta, świąteczne kartki, stroiki z surowców naturalnych, kwiaty z bibuły – będzie co podziwiać i kupować.

W trakcie Jarmarku ogłoszone zostaną wyniki konkursu na pisankę oraz X Konkursu Plastycznego „Wielkanocne tradycje”, który zachęca dzieci i młodzież z Podkarpacia do przyjrzenia się tradycjom, zwyczajom i obrzędom związanym ze Świętami Wielkanocnymi. Najpiękniejsze prace eksponowane będą na wystawie pokonkursowej do 29 marca. Podczas uroczystego wernisażu wystawy, który rozpocznie „Kwietną Niedzielę” o godz. 13.30, laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia.

W tym dniu także, o godz. 14 wystawiona zostanie sztuka „Umęczon pod ponckim Piłatem”, którą zaprezentuje Zespół Artystyczny z Bolestraszyc. Sztuka przedstawia rozterki, uczucia i postawy ludzi żyjących w czasach Jezusa. Ukazuje też ewangeliczny obraz Zmartwychwstania i spotkanie z uczniami w wieczerniku tuż po Zmartwychwstaniu.

Wstęp na całą imprezę jest wolny.