Renata Przemyk zakończyła „Muzyczną Wiosnę na Zamku” [Galeria zdjęć]

22 czerwca 2018

16 czerwca, Renata Przemyk zaśpiewała piosenki Leonarda Cohena”. Koncert odbył się na zakończenie cyklu „MUZYCZNA WIOSNA NA ZAMKU”.

obotni czerwcowy wieczór, piękna pogoda, rzesze widzów na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego i płynące ze sceny piosenki nieodżałowanego poety, powieściopisarza, barda i piosenkarza Leonarda Cohena w wykonaniu wokalistki, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV Renaty Przemyk. To wydarzenie było skazane na sukces.

Niezwykle nastrojowy, relaksujący koncert odbył się w iście wakacyjnej atmosferze, a sama wokalistka, która gościła już po raz trzeci w Przemyskim Centrum Kultury Nauki ZAMEK zachwyciła wszystkich, którzy zjawili się na zamkowym wzgórzu.

Historia tego wydarzenia zaczęła się od spektaklu „Boogie Street” z udziałem Renaty Przemyk, który miał premierę we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie. Renata Przemyk, śpiewając songi Leonarda Cohena z polskimi tekstami, odkrywała jego inne oblicze. Spektakl spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem publiczności. 27 stycznia 2017 r. nakładem Agory S.A. i Teatru Starego w Lublinie, ukazała się płyta, na której prezentowane są utwory ze spektaklu „Boogie Street” wg „Księgi tęsknoty” Leonarda Cohena. Płyta powstała dla tych, którym nie udało się obejrzeć spektaklu. Teraz (na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego) pojawiła się wyjątkowa okazja, żeby na żywo posłuchać piosenek będących zupełnie nowym spojrzeniem na Leonarda Cohena – skorzystała z niej ogromna liczba widzów nie tylko z naszego miasta. Wśród przybyłych do tego urokliwego miejsca byli uczestnicy odbywającego się właśnie w naszym mieście Bieszczadzkiego Lata z Książką, były przebywające w Przemyślu delegacje naszych partnerskich miast z Paderborn i Egeru, byli przedstawiciele sponsora koncertu firmy INGLOT, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich. Specjalnie na koncert przyjechali również fani Renaty Przemyk z innych miejscowości m.in. Rzeszowa.

Podczas koncertu wykonane zostały wszystkie piosenki z płyty, a co za tym idzie, z całego spektaklu. Dopełnieniem były dodatkowe utwory z repertuaru Cohena takie jak m.in. „Hallelujah”.

Na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego wystąpili:
Renata Przemyk – śpiew
Magdalena Celińska, Sylwia Lasok – śpiew (chórek)
Krzysztof Pająk – instrumenty klawiszowe
Grzegorz Palka – gitary
Sławek Puka – perkusja
Piotr Wojtanowski – gitara basowa, fretless

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

no images were found