Poseł Kukiz`15 Wojciech Bakun kandydatem na prezydenta Przemyśla

22/06/2018
1427 Views

Poseł Kukiz `15 Wojciech Bakun oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta miasta Przemyśla w nadchodzących wyborach.


Komitet Wyborczy Kukiz`15 w Przemyślu zdecydował się na wystawienie list kandydatów zarówno w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Przemyśla jak i kandydata na prezydenta miasta Przemyśla.

Pierwszy głos o ubieganie się posła Wojciecha Bakuna o fotel prezydencki pojawił się jeszcze w dniu 1 kwietnia – w prima aprilis.
Nie byliśmy do tej decyzji przekonani na samym początku, jednak po rozmowach z mieszkańcami, społecznościami, które nas wspierają uważamy, że jest ona jak najbardziej słuszna. – powiedział podczas piątkowego briefingu prasowego Wojciech Bakun.

Z list Kukiz`15 na przemyskich radnych startować będą m.in.: Marek Niedźwiecki, Monika Różycka, Wojciech Pawliszak, Monika Żurawska, Tomasz Leszczyński.
Wspólnie też podjęliśmy decyzję o tym, że będzie to Komitet Kukiz`15, ale zaznaczyć należy, że tak na prawdę członkami Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz`15 jest na razie 4 kandydatów do RM, pozostali kandydaci nie są związani z Kukiz`15, a działają w różnych organizacjach społecznych, organizacjach pożytku publicznego na terenie naszego miasta. – dodał W.Bakun.

Swój pomysł na Przemyśl Wojciech Bakun przedstawi już podczas oficjalnej kampanii wyborczej. Stan naszego miasta ocenia jako zły.
Po kilkunastu latach rządów w zasadzie tych samych osób – każda z opcji miała swoje 5 minut na przemyskiej arenie politycznej – nie wypracowano żadnego modelu rozwoju miasta. Na tle innych miast na prawach powiatu Przemyśl wypada bardzo blado. Miasto 60 tys. jakim jest Przemyśl – jeszcze do niedawna miasto wojewódzkie – w ciągu roku 2017 pozyskało 650 tys. środków unijnych. Pokazuje to bardzo dużą nieudolność dzisiejszych władz. Między innymi to chcemy zmienić: postrzeganie miasta i jego aktywność na arenie ogólnopolskiej. – powiedział W.Bakun.

Zdaniem posła problemem naszego miasta nie jest brak samej pracy, ale przede wszystkim brak pracy dobrze płatnej. Problemów jest dużo więcej, dotyczą one m.in. struktury szkolnictwa, sieci drogowej, niewykorzystanej strefy ekonomicznej. Kwestią do zmiany są również inwestycje, doprowadzanie ich do końca.

Anna Fortuna


Inne wiadomości

Przemyśl uczcił Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej
Przemyśl
685 views
Przemyśl
685 views

Przemyśl uczcił Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej

af - 16/07/2018

Jedynastego lipca, w Przemyślu odbyły się obchody upamiętniające Krwawą Niedzielę. Uroczystości związane z Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu i…

Komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu
Przemyśl
956 views
Przemyśl
956 views

Komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu

af - 16/07/2018

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu informuje o mogących wystąpić zakłóceniach w pracy sieci wodociągowej oraz okresowych spadkach ciśnienia. Przedsiębiorstwo…

Mieszkaniec Przemyśla uciekał ze skradzionym kartonem papierosów
Przemyśl
412 views
Przemyśl
412 views

Mieszkaniec Przemyśla uciekał ze skradzionym kartonem papierosów

af - 16/07/2018

40-letni mieszkaniec Przemyśla ukradł karton papierosów. Został zatrzymany przez policjantów, gdy uciekał. W dniu 12 lipca, około godz. 8, w…