Poseł Kukiz`15 Wojciech Bakun kandydatem na prezydenta Przemyśla

22/06/2018
2224 Views

Poseł Kukiz `15 Wojciech Bakun oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta miasta Przemyśla w nadchodzących wyborach.

Komitet Wyborczy Kukiz`15 w Przemyślu zdecydował się na wystawienie list kandydatów zarówno w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Przemyśla jak i kandydata na prezydenta miasta Przemyśla.

Pierwszy głos o ubieganie się posła Wojciecha Bakuna o fotel prezydencki pojawił się jeszcze w dniu 1 kwietnia – w prima aprilis.
Nie byliśmy do tej decyzji przekonani na samym początku, jednak po rozmowach z mieszkańcami, społecznościami, które nas wspierają uważamy, że jest ona jak najbardziej słuszna. – powiedział podczas piątkowego briefingu prasowego Wojciech Bakun.

Z list Kukiz`15 na przemyskich radnych startować będą m.in.: Marek Niedźwiecki, Monika Różycka, Wojciech Pawliszak, Monika Żurawska, Tomasz Leszczyński.
Wspólnie też podjęliśmy decyzję o tym, że będzie to Komitet Kukiz`15, ale zaznaczyć należy, że tak na prawdę członkami Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz`15 jest na razie 4 kandydatów do RM, pozostali kandydaci nie są związani z Kukiz`15, a działają w różnych organizacjach społecznych, organizacjach pożytku publicznego na terenie naszego miasta. – dodał W.Bakun.

Swój pomysł na Przemyśl Wojciech Bakun przedstawi już podczas oficjalnej kampanii wyborczej. Stan naszego miasta ocenia jako zły.
Po kilkunastu latach rządów w zasadzie tych samych osób – każda z opcji miała swoje 5 minut na przemyskiej arenie politycznej – nie wypracowano żadnego modelu rozwoju miasta. Na tle innych miast na prawach powiatu Przemyśl wypada bardzo blado. Miasto 60 tys. jakim jest Przemyśl – jeszcze do niedawna miasto wojewódzkie – w ciągu roku 2017 pozyskało 650 tys. środków unijnych. Pokazuje to bardzo dużą nieudolność dzisiejszych władz. Między innymi to chcemy zmienić: postrzeganie miasta i jego aktywność na arenie ogólnopolskiej. – powiedział W.Bakun.

Zdaniem posła problemem naszego miasta nie jest brak samej pracy, ale przede wszystkim brak pracy dobrze płatnej. Problemów jest dużo więcej, dotyczą one m.in. struktury szkolnictwa, sieci drogowej, niewykorzystanej strefy ekonomicznej. Kwestią do zmiany są również inwestycje, doprowadzanie ich do końca.

Anna Fortuna


Inne wiadomości

Kolorowe laboratorium w Kosienicach otwarte [zdjęcia]
Wiadomości
92 views
Wiadomości
92 views

Kolorowe laboratorium w Kosienicach otwarte [zdjęcia]

af - 22/09/2018

Uśmiechy, radosne barwy i chemiczne eksperymenty wypełniły budynek Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach, gdzie 18 września miało miejsce…

Odwołanie przemyskiego PiS odrzucone [film z konferencji]
Przemyśl
1856 views
Przemyśl
1856 views

Odwołanie przemyskiego PiS odrzucone [film z konferencji]

af - 21/09/2018

Komisarz Wyborczy w Przemyślu oddalił wniesione przez PiS odwołanie w sprawie odrzucenia dwóch list wyborczych. https://youtu.be/kJ-7Vv1gtGE W minioną środę, późnym…

Nastolatkowie z Przemyśla znęcali się nad kolegą
Wiadomości
1040 views
Wiadomości
1040 views

Nastolatkowie z Przemyśla znęcali się nad kolegą

af - 21/09/2018

Trzech nastolatków nękało swojego kolegę. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Przemyślu zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Od listopada 2017 r. do…