Radny walczy o poprawę bezpieczeństwa drogowego na ulicy Zawiszy Czarnego w Przemyślu

18 listopada 2017

Kolejna interwencja o poprawę bezpieczeństwa drogowego na ul. Zawiszy Czarnego w Przemyślu. Czy w końcu pojawi się tam zakaz parkowania?

Radny Maciej Kamiński już po raz kolejny na prośbę mieszkańców złożył interpelację dotyczącą poprawy bezpieczeństwa – zarówno kierowców jak i pieszych – na ul. Zawiszy Czarnego.

Problem istnieje od bardzo dawna i dotyczy górnej części tej ulicy. Na tym odcinku samochody parkują częściowo na drodze, co powoduje brak możliwości bezpiecznego przejazdu samochodem jadąc w kierunku ul. Wróblewskiego. Taka sytuacja zmusza kierowców jadących do góry, do poruszania się lewą stroną, co stanowi bardzo duże zagrożenie zderzenia z samochodem jadącym z przeciwnej strony. Kierowca ma tutaj brak jakiekolwiek manewru, a także całkowity brak widoczności przez wzniesienie. – mówi radny Maciej Kamiński.

Problem pojawia się szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych, gdy przybywa w tym miejscu parkujących aut. Rozwiązaniem byłby tutaj zakaz parkowania na odcinku kilku metrów, na samym wzniesieniu –  o co postulują okoliczni mieszkańcy.

Poprzedni wniosek komisja bezpieczeństwa zaopiniowała negatywnie. Czy i tym razem będzie podobnie?

Anna Fortuna