Trzech pijanych w subaru. Żaden nie chciał przyznać się do kierowania pojazdem

18 listopada 2017

Od 2,5 do 3,5 promila alkoholu mieli trzej mężczyźni poruszający się osobowym subaru po terenie gminy Medyka. W chwili interwencji żaden z mężczyzn nie siedział na miejscu kierowcy. 

We wtorek, przed godz. 23, policjanci patrolujący teren gminy Medyka zauważyli osobowe subaru, w którym nie było tylnego zderzaka, a jego tablica rejestracyjna umieszczona była za tylną szybą. Kierujący samochodem na widok policyjnego radiowozu wyraźnie przyśpieszył. Policjanci wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy policjanci podeszli do samochodu, żaden z trzech podróżujących pojazdem mężczyzn nie siedział na fotelu kierowcy i żaden nie chciał przyznać się, który z nich kierował. – informuje sierż. szt. Marta Fac, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

W subaru jechało trzech mężczyzn w wieku 24, 35 i 36 lat. Badanie alkomatem wskazało u nich od 2,5 do 3,5 promila alkoholu. W trakcie prowadzonych czynności, jeden z mężczyzn wulgarnymi słowami znieważył policjanta. Wszyscy trzej zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Dzień później 24-latek usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, a 36-latek zarzut znieważenia funkcjonariusza Policji. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.