Kibice odpowiedzą za zakłócenie porządku podczas meczu

4 kwietnia 2018

Podczas meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami MKS Polonia Przemyśl a Wisłoką Dębica doszło do incydentów z udziałem kibiców. Policjanci skierowali wobec 36 chuliganów wnioski o ukaranie do sądu.

Mecz pomiędzy drużynami MKS Polonia Przemyśl, a Wisłoka Dębica odbył się 16 września 2017 r.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy, w sektorze zajmowanym przez kibiców MKS Polonia doszło do pierwszego incydentu. Odpalono race świetlne i dymne. Na początku drugiej połowy spotkania kibice wyłamali ogrodzenie i wtargnęli na murawę boiska. Mecz został przerwany na kilka minut, po czym kibice wrócili do swego sektora. Tym zachowaniem uczestnicy meczu dopuścili się zakłócenia porządku. Na płytę stadionu wprowadzono siły policyjne. – informuje sierż.sztab. Marta Fac, rzecznik KMP w Przemyślu.

Policjanci analizując nagrania, na których zarejestrowano incydenty, rozpoznali 36 pseudokibiców, którzy zakłócili porządek prawny podczas imprezy. Pod koniec marca, do Sądu Rejonowego w Przemyślu funkcjonariusze skierowali wnioski o ukaranie. Chuligani będą odpowiadać za odpalenie rac świetlnych oraz wtargnięcie na płytę i murawę boiska.

Policjanci ustalili, że w grupie kibiców było dwóch nieletnich, ich sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Wciąż trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości pozostałych sprawców. Sprawa ma charakter rozwojowy.