„Dzień Siatkówki” w Przemyślu

4 kwietnia 2018

W 32 miastach, środa 28 marca była świętem siatkówki. W tym dniu w Przemyślu zorganizowano „Dzień z Siatkówką”, imprezę promującą ten sport.

Podczas „Dnia Siatkówki”, w przemyskiej hali sportowej po przeprowadzonej rozgrzewce odbyły się ćwiczenia siatkarskie, a po nich rozegrano mini turniej. Trzeba szczególnie wyróżnić autorów tego przedsięwzięcia – dziewczynki i chłopców ze szkoły podstawowej nr 15 w Przemyślu.

Uczniowie stawili się na nasze zawody bardzo licznie zaskakując nawet swoich trenerów-nauczycieli, którzy zmuszeni byli rozegrać mecze na dwóch salach. Podziękowania dla UKS 15 Przemyśl, jego trenerom i działaczom, UKS Orlikowi Przemyśl, „Mamuśkom z Orlika” oraz dyrektorowi SP 15 Arturowi Mykicie. – mówią organizatorzy środowego wydarzenia.

Podczas imprezy nie zabrakło także nagród, które ufundowała Fundacja Orły Sportu z Pucka sprawiając uczestnikom zabawy w siatkówkę niesamowitą radość. Blisko 80 dzieci zostało obdarowanych opaskami i otrzymało worki okazjonalne z logiem Fundacji, a spośród wszystkich uczestników rozlosowano 5 piłek.

Operatorem projektu jest Fundacja Orły Sportu przy wsparciu MSiT oraz innych partnerów.

Zawody zorganizowano wspólnie z animatorem Henrykiem Łaskarzewskim, trenerami Robertem Gierlachem i Bartkiem Szubanem.