Przyłapani podczas przekazywania papierosów

9 grudnia 2014

W dniu 3 grudnia pracownicy Wydziału Realizacyjnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie w okolicach miejscowości Korczowa przyłapali właściciela jednej z posesji na przyjmowaniu od obywatela Ukrainy papierosów pochodzących z przemytu.

W związku z podejrzeniem, iż na jego posesji może znajdować się większa ilość nielegalnego towaru dokonali jej przeszukania. Po wejściu do pierwszego z kilku pomieszczeń, w znajdującej się tam szafie, zauważyli na jej dnie papierosy zawinięte w długą, czarną pończochę.

W wyniku dokładnego przeszukania pozostałych pomieszczeń ujawniono kolejne paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono 2373 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy różnych marek.

Nie był to koniec ujawnionego przemytu. Dociekliwość pracowników Wydziału Realizacyjnego zaowocowała bowiem kolejnym ujawnieniem paczek papierosów nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy. 1849 paczek papierosów ujawniono w pobliżu opisanej powyżej posesji. Należały do syna właścicielki posesji.

Pracownicy Wydziału Realizacyjnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie zatrzymali łącznie 4390 paczek papierosów. Wartość rynkowa takiej ilości kontrabandy wynosi ponad 52 tysiące złotych. Łączna kwota podatku akcyzowego narażonego na uszczuplenie wynosi ponad  65 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.