Kontrabanda w aucie i na posesji

9 grudnia 2014

W dniu 4 grudnia pracownicy Wydziału Realizacyjnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie współdziałając z funkcjonariuszami grupy mobilnej Izby Celnej w Przemyślu w wyniku kontroli jednego z pojazdów, w miejscowości Pełkinie ujawnili 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz litrową butelkę wódki 

Kierowca pojazdu, obywatel Ukrainy wydał je dobrowolnie przyznając jednocześnie, że nie jest tutaj pierwszy raz a cel jego wizyt jest zawsze ten sam i polega na zbyciu papierosów właścicielowi posesji.

Wkrótce, w wyniku przeszukania posesji ujawniono kolejne wyroby bez polskich znaków akcyzy, należące do ojca i syna, właścicieli domów mieszczących się na posesji.

W wyniku powyższych czynności 04 grudnia pracownicy Wydziału Realizacyjnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze Izby Celnej w Przemyślu zatrzymali łącznie 5261 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 5 butelek wódki o różnych pojemnościach.  Wartość rynkowa takiej ilości kontrabandy wynosi ponad 62 tysiące złotych. Łączna kwota podatku akcyzowego narażonego na uszczuplenie wynosi ponad  78 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.