Przemyślanin Michał Igielski wicemistrzem Polski w karate

25 października 2017

W dniu 21 października br. w lubelskim Centrum Sportu Akdemos odbyły się 18. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat).

W zawodach wystartowało 246 zawodników z 58 polskich klubów karate kyokushin. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak prezes Polskiej Organizacji Kyokushinkai i wiceprezes Polskiego Związku Karate, sędzią technicznym zaś sensei Edward Urbańczyk, a organizatorem – Lubelski Klub Karate Kyokushin.

Konkurencje przebiegały równolegle na trzech matach, a organizacja mistrzostw stała na wysokim poziomie. Do rywalizacji stanęli najlepsi licencjonowani zawodnicy w kraju, seniorzy w systemie open i kata (kobiety i mężczyźni), zaś juniorki i juniorzy młodsi w 10 kategoriach z podziałem na kata i kumite w odpowiednich grupach wagowych.

Z tytułem Wicemistrza Polski wrócił Michał Igielski – reprezentant Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin w Przemyślu, podopieczny sensei Ryszarda Makary i sensej Jerzego Makary. Walkę o 3. miejsce zawodnik Przemyskiego KKK stoczył z S. Jędrkiewiczem (KSW Bushi Otwock), walkę półfinałową z B. Płoskim (Mazowiecki KKK Warszawa) – oba starcia wygrane przez uzyskanie punktów technicznych waza-ari i jednogłośną decyzje sędziów. W walce finałowej Michał spotkał się z z G.Bochnią (Jasielski KKK). Rywalizacja była równa i zacięta, nie rozstrzygnęła się w regulaminowym czasie. Dopiero dogrywka, bardzo wyczerpująca dla obu zawodników, oraz wskazanie sędziów wyłoniło zwycięzcę.

Michał Igielski to młody, utalentowany i utytułowany przemyski karateka, który tygodniowo poświęca wiele godzin ciężkiej i bolesnej pracy na treningach. Dzieki temu na swym koncie ma już m.in. tytuł wicemistrza Podkarpacia (Przeworsk 2015 i Jasło 2016), mistrza Podkarpacia (Krosno 2017) i mistrza Makroregionu Południowego (Przeworsk 2017). Tym bardziej cieszy fakt, że pierwszy występ Michała w krajowych mistrzostwach przyniósł mu drugą pozycję w Polsce (kumite juniorów młodszych -60kg) i pierwszy tytuł Wicemistrza Polski (Lublin 2017).