Poszukiwany 19-latek wpadł w Przemyślu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle

25 października 2017

19-latek przez kilka miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

Kilka dni temu policjanci z wydziału ruchu drogowego z Przemyśla, zauważyli mężczyznę, który przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Gdy funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję, mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali go i przewieźli do komendy miejskiej w Przemyślu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 19-latek jest poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Przemyślu, do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności, za wcześniejsze włamania. Mężczyzna ma na swoim koncie więcej przestępstw, w tym włamania do domów i kradzieże, których dopuścił się w lipcu i październiku br.

Zgromadzony materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 19-latkowi trzech zarzutów. Będzie odpowiadał między innymi za włamanie i kradzież. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.