Przemyśl po raz drugi weźmie udział w akcji Brave Kids

22 lutego 2016

Ruszył nabór rodzin goszczących dzieci w ramach Brave Kids. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym projekt zagości w Przemyślu.

W tegorocznej 7. już edycji Brave Kids uczestniczyć będzie 144 młodych artystów z 20 krajów. Projekt obędzie się w dniach 18 czerwca – 3 lipca w czterech polskich miastach, w tym i w Przemyślu.

Brave Kids to spotkanie dzieci i młodzieży z całego świata. W atmosferze przyjaźni i szacunku młodzi artyści w wieku od 8 do 16 lat wspólnie tworzą barwne spektakle, mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. Dzieci, które przyjadą do Polski, między 18 czerwca a 3 lipca uczestniczyć będą w warsztatach artystycznych odbywających się równolegle w czterech polskich miastach: Wrocławiu Warszawie, Wałbrzychu i Przemyślu.

Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny, które nie tylko oferują im miejsce do spania i wyżywienie, ale dzielą z nimi swój czas i oddają serce. Wszyscy otrzymują piękną lekcję otwartości i wrażliwości.

Właśnie ruszył nabór rodzin goszczących – przyjdź na spotkanie informacyjne w swoim mieście i dowiedz się jak ugościć dzieci w ramach Brave Kids. W Przemyślu odbędzie się ono w dniu 18 marca, o godz.18.30 w przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

Wielki finał projektu będzie miał miejsce 15 lipca, we Wrocławiu.