UKS Orlik Przemyśl rocznik 2008 Mistrzem Podkarpacia w halowej piłce nożnej

23 lutego 2016

UKS Orlik Przemyśl rocznik 2008 został MISTRZEM PODKARPACIA w halowej piłce nożnej. Zawody odbyły się w Birczy.

W dniu 16 lutego Bircza gościła najlepsze drużyny piłki nożnej z województwa podkarpackiego rocznik 2008 i młodsi. Nagrodą był puchar ufundowany przez Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz tytuł Mistrza Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Do rywalizacji przystąpiły drużyny AP Stalowa Wola, DAF Rzeszów, UKS Orlik Przemyśl, Beniaminek Krosno, AP Sanok, Stal Mielec, PN Mielec oraz po wycofaniu się DAP-u , Iglopoolu Dębica,oraz Resovi i Stali Rzeszów, drużyna SP GOL Ulanów.

Zawody rozegrano systemem znanym ostatnio z ME w piłce ręcznej. W pierwszej rundzie zespoły podzielone zostały na dwie 4 zespołowe grupy. Po meczach grupowych każdy z każdym, najlepsze 3 drużyny przeszły do II rundy gdzie utworzyły grupę 6 drużyn. Liczba punktów z pierwszej rundy została pomniejszona o punkty zdobyte z drużynami które zajęły 4 miejsca w grupach i nie zakwalifikowały się do drugie rundy rozgrywek. W drugiej fazie rozgrywek, zespoły które zajęły trzy pierwsze miejsca w grupie A spotkały się trzema najlepszymi zespołami z grupy B. Po zsumowaniu wszystkich punktów z I i II fazy turnieju kolejność miejsc. Taki system wyeliminował przypadek, żeby wygrać mistrzostwa, trzeba było pokonać wszystkie najlepsze drużyny.
Zespół UKS Orlik Przemyśl, prowadzony przez trenera Henryka Łaskarzewskiego laureata prestiżowej nagrody NIKE, do mistrzostw przygotowywał się na specjalnym trzydniowym zgrupowaniu.

Zawody w Birczy stały na bardzo wysokim poziomie. Oprócz umiejętności technicznych, drużyny pokazały świetne przygotowanie taktyczne. Wszystkie mecze obfitowały w piękne zagrania, strzały z dalszych pozycji, interwencje bramkarskie oraz niesamowitą walkę. Szczególnym przykładem tego był mecz UKS Orlik Przemyśl z faworytem zawodów drużyną Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, która szła jak burza, wygrywając wysoko wszystkie mecze w pierwszej i drugiej rundzie w wyjątkiem meczu z UKS Orlik Przemyśl. Młodzi piłkarze z Przemyśla zagrali znakomicie pod każdym względem, nie pozwalając w żadnym momencie rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi. Uwieńczeniem tego spotkania była piękna zespołowa akcja i gol pod poprzeczkę z dalszej pozycji piłkarza Orlika Jasia Borysławskiego. Mistrzostwo Podkarpacia Orlik Przemyśl zapewnił sobie w meczu z Beniaminkiem Krosno bramką z rzutu wolnego zdobytą na 20 s przed końcem meczu. Najlepszy zawodnikiem turniej wybrany został zawodnik UKS Orlik Przemyśl Hubert Kędziora, królem strzelcem został Franiu Słowik AP Stalowa Wola.
Orlik Przemyśl po zdobyciu mistrzostwa województwa podkarpackiego wraca do pracy i codziennych treningów aby jak najlepiej przygotować się już do sezonu na trawie. W marcu planuje wziąć udział w zawodach ogólnopolskich w Nadrzeczu gdzie spotka się m.in. z zespołami z Warszawy, Łodzi czy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zaś w kwietniu uda się na mistrzostwa Polski w kategorii U8 do Stalowej Woli o Puchar Tymbarku.
Miasto Przemyśl może być dumne z tych młodych chłopców. Inwestowanie w dzieci, w ich wychowanie nigdy nie idzie na marne. Mamy nadzieje ze władze Przemyśla i całego Podkarpacia nie zmarnują tej szansy.
W drużynie UKS Orlik jest wielu bardzo utalentowanych chłopców, którzy za kilka lat mogą być świetnymi ambasadorami Przemyśla. Trzeba im tylko dać szanse!!

Drużyna Orlika Przemyśl, mistrzów Podkarpacia (od lewej z góry stoją)
Michał Góral, Mateusz Janiuś, Kacper Łacina, Jan Borysławski, trener Henryk Łaskarzewski, Hubert Kędziora, Mateusz Bobrowicz, Wiktor Kłusek, Filip Skalski, Marcel Jamrozik, Sergiusz Rożak, Kamil Łacina.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw

1. UKS Orlik Przemyśl – 15 pkt.
2. AP Stalowa Wola – 12 pkt.
3. DAF Rzeszów – 9 pkt.
4. Beniaminek Krosno – 4 pkt.
5. AP Sanok – 4 pkt.
6. PN Mielec – 0 pkt
7. Stal Mielec – 0 pkt
8. Gol Ulanów – 0 pkt