Przemyśl miastem „Atrakcyjnym dla Biznesu”, Robert Choma wśród najlepszych prezydentów

27 czerwca 2018

Przemyśl na drugim miejscu w rankingu „Miast Atrakcyjnych dla Biznesu”. Robert Choma w pierwszej dziesiątce w rankingu „Najlepszych Prezydentów Miast”.

W tym tygodniu odbyła się już dziewiąta edycja organizowanego przez Ringier Axel Springer Polska przedsięwzięcia Kongresu Regionów, które jest największym i najważniejszym w roku spotkaniem przedstawicieli samorządów, biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Podczas dwudniowego dwóch dni debat poruszono m.in. takie tematy jak: „Eko – miasta”, „Przyjaznej przestrzeni”, „Nowych form finansowania zadań samorządowych”, „Cyfryzacji – zawsze w kontakcie” oraz „Mobilności na żądanie”. Tegoroczne spotkanie, podobnie jak wcześniejsze jego edycje stwarza okazję do poznawania nowych metod, które znakomicie sprawdzają się w miastach i regionach Europy.

W Kongresie udział wzięło ponad 80 panelistów i ponad 1000 gości z Polski i ze świata.
Podczas spotkania miała miejsce uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody dla gospodarzy gmin, które zwyciężyły w rankingach: Miasto Przyjazne dla Biznesu oraz Najbardziej Innowacyjne Miasto. Wyłoniono także laureatów organizowanego przez tygodnik „Newsweek” rankingu najlepszych Prezydentów Miast.

Miasto Przemyśl w rankingu „Miasto Przyjazne dla Biznesu” organizowanym przez dwutygodnik FORBES znalazło się na drugim miejscu, natomiast Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma zajął 7. miejsce w rankingu „Najlepszych Prezydentów Miast” tygodnika NEWSWEEK POLSKA (ex aequo z Prezydentami: Hanną Zdanowską (Łódź) oraz Wojciechem Szczurkiem (Gdynia)).

Nadsański gród we Wrocławiu reprezentował zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder.