Przemyska policja zatrzymała 4 kibiców, którzy zakłócali mecz piłki nożnej

11 kwietnia 2018

W minioną sobotę, w naszym mieście rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Polonia Przemyśl i Ekoball Stal Sanok. Podczas spotkania policja zatrzymała 4 mężczyzn.

W sobotnie popołudnie przemyscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z garnizonu podkarpackiego, zabezpieczali miasto podczas meczu piłki nożnej. W trakcie spotkania pomiędzy drużynami Polonia Przemyśl i Eskoball Stal Sanok, na stadionie doszło do naruszenia prawa przez kibiców obydwu drużyn. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji osób, które się tego dopuściły.

Podczas meczu funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, którzy nie stosowali się do poleceń wydawanych przez służby porządkowe organizatora imprezy oraz wykrzykiwali słowa wulgarne, czym zakłócili porządek publiczny. Mężczyźni w wieku od 27 do 37 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Wobec sprawców zastosowano postępowanie w trybie przyspieszonym i wyrokiem Sądu Rejonowego w Przemyślu zostali skazani na grzywnę w kwocie 2500 złotych każdy oraz 3 lata zakazu udziału w imprezach masowych klubów Polonia Przemyśl lub Ekoball Stal Sanok.