Przemyska policja ostrzega, że rozpoczyna się trudny okres dla osób bezdomnych

1 listopada 2014

Przemyska policja ostrzega, że wraz z coraz niższą temperaturą rozpoczyna się trudny okres dla osób bezdomnych. Widząc osobę śpiącą na dworze nie bądźmy obojętni i zadzwońmy na Policję albo Straż Miejską.

Przed nami dni z coraz niższą temperturą, która stanowi szczególne zagrożenie dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Dla nich spędzenie nocy na ławce podczas nawet niewielkich przymrozków może skończyć się tragicznie, dlatego policjanci patrolują te miejsca, w których mogą przebywać takie osoby, czyli opuszczone budynki, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, parki. Co roku z powodu wychłodzenia organizmu odnotowuje się co najmniej kilka przypadków zgonów.

Policja apeluje aby informować ośrodki pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej. Widząc osobę śpiącą na dworze zadzwnońmy na Policję albo Straż Miejską. Dzięki takiej interwencji być może uratujemy mu życie. Dodatkowo podkarpacki Urząd Wojewódzki uruchomił specjalną infolinię – pod bezpłatnym, całodobowym numerem 987, gdzie pomoc znajdą osoby bezdomne z naszego województwa wymagające pomocy w okresie zimowym.