Finał konkursu „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”

1 listopada 2014

W Przemyślu odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”. Tegoroczny temat to świętość Jana Pawła II w odniesieniu do naszej codzienności.

W Przemyślu odbył się finał IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Moje wzrastanie ku pełni społeczeństwa”. Jego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Wzrastanie” z Przemyśla.W konkursie nawiązujący do świętości Jana Pawła II w odniesieniu do naszej codzienności wzieły udział dzieci z przedszkoli, szkół oraz placówek wychowawczych.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w sali widowiskowej Domu Katolickiego Roma, gdzie otwarto wystawę oraz wręczono nagrody. Przybyłym gościom swój program taneczno – muzyczny zaprezentowały dzieci ze świetlic „Wzrastanie” z Przemyśla i Radymna, z Przedszkola nr 3 w Przemyślu oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie. Do konkursu zgłoszono około 300 prac plastycznych, prawie 70 literackich oraz 20 prezentacji multimedialnych.

Patronat honorowy nad konkursem objęli ks. Biskup Stanisław Jamrozek, prezydent Robert Choma oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.