Przemyska Kongregacja Kupiecka prowadzi zbiórkę pieniędzy dla polskich rodzin na Ukrainie

16 listopada 2017

Przemyska Kongregacja Kupiecka prowadzi zbiórkę pieniędzy dla polskich rodzin na Ukrainie. Akcja potrwa do 15 grudnia.

Do tej pory członkowie stowarzyszenia zbierali dla polskich rodzin na Ukrainie żywność, kosmetyki, chemię gospodarczą, ubrania, przybory szkolne, zabawki itp. Tegoroczna zbiórka będzie nieco inna.

Zbierając duże ilości powyższych produktów, bardzo ciężko w obecnej chwili przewieźć je przez polsko-ukraińską granicę. Pracownicy polskich służb granicznych zawsze wspierają organizatorów przedsięwzięcia i chętnie pomagają w wszelkich akcjach mających na celu pomoc polskim rodzinom, za co organizatorzy akcji serdecznie dziękują. Jednak w tym roku pomoc charytatywna musi nieco zmienić swoją formułę – informuje Maciej Dębicki, wiceprezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej.

Zbiórka pieniędzy potrwa do 15 grudnia. Zebrana kwota zostanie przekazana najbardziej potrzebującym polskim rodzinom na Ukrainie za pośrednictwem Polskiego Domu w Samborze i i Polskiego Radia we Lwowie.

Pieniądze można przekazywać do puszek w siedzibie Kongregacji Kupieckiej przy ul. Kościuszki 7, wt.-czw. 13.30-16.30 i w siedzibie firmy SpeedCon ul.Franciszkańska 3 pon.- pt. 9-17 lub wpłacić na konto PKK z dopiskiem „Polskie rodziny na Ukrainie”
89 8642 1155 2015 1503 0328 0003 PBS

Zapraszamy do wsparcia naszej wspólnej sprawy. Tak niewiele potrzeba, by pokazać naszym rodakom, że o nich pamiętamy. – zachęca koordynator akcji Maciej Dębicki, wiceprezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej, tel. Kontaktowy – 600 349 175.