Przemyska komenda miejskiej policji ma nowe kierownictwo

26 lutego 2016

Przemyska komenda ma nowe kierownictwo. Akty powołania Wojciechowi Kiełtyce wręczył insp. dr Krzysztof Pobuta, komendant wojewódzkiej policji.

W miniony czwartek, insp. dr Krzysztof Pobuta, komendant wojewódzkiej policji wręczył akty powołania na stanowisko komendanta miejskiej policji w Przemyślu, młodszemu inspektorowi Wojciechowi Kiełtyce oraz jego zastępcy podinspektorowi Mariuszowi Rabce.

Inspektor Wojciech Kiełtyka urodził się w 1968 r. w Łętowni. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W 1991 r. rozpoczął służbę w komendzie rejonowej policji w Przemyślu. Następnie został kierownikiem referatu do walki z przestępczością gospodarczą wydziału dochodzeniowo – śledczego przemyskiej komendy. W latach 2010-2012 był komendantem policji w Medyce, a w lutym 2012 r. objął stanowisko I zastępcy komendanta miejskiego policji w Przemyślu.

Podinspektor Mariusz Rabka urodził się w 1966 r. w Przemyślu. Ukończył Wyższą Szkołę Administracji i Zarządzania w Przemyślu oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W roku 1990 rozpoczął służbę w przemyskiej komendzie. Od początku był związany z wydziałem kryminalnym, a w roku 2005 został kierownikiem referatu wydziału dochodzeniowo – śledczego. W 2012 r. objął stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Przemyślu do spraw kryminalnych.

Fot. KMP Przemyśl