Przemyska Jedenastka obchodziła swoje święto [Galeria zdjęć]

3 czerwca 2017

W dniu 30 maja Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu obchodziła swoje święto.

Święto Szkoły, które zorganizowano już po raz ósmy rozpoczął występ szkolnej grupy Cheerleaderek prowadzonych przez dyrektor placówki Beatę Kosicką-Siwak. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się także karatecy ze Stowarzyszenia Karate Kyokushinkai-IFK SAIHA, tancerze z grupy Golden Dance. Nie zabrakło także występów wokalno-muzycznych uczniów. Swoje umiejętności zademonstrowali także m.in. uczniowie klasy 2c, dziewczynki ze studia piosenki, uczestnicy „Mam Talent” oraz dzieci z grupy uczącej się języka hiszpańskiego.

Festyn organizujemy nie tylko dla naszych uczniów, ale także dla całej społeczności lokalnej. Mam nadzieję, że z czasem dołączy do nas do współpracy rada osiedla.– mówi dyrektor SP nr 11Beata Kosicka-Siwak – Impreza jest także jakby podsumowaniem rocznego dorobku szkoły. W marcu organizujemy finał „Mam Talent” i w dniu dzisiejszym jego najlepsi uczestnicy zaprezentują się przed nieco większą widownią. Studenci z zaprzyjaźnionej z nami Politechniki Rzeszowskiej przyjechali z pokazami z kryminalistyki i różnymi zabawami. Samorząd uczniowski, które bardzo prężnie u nas działa przy swoim stanowisku sprzedają, to co sami wykonali, np. flagi, kubki.
Swoje stanowiska naukowe mieli m.in. przedstawiciele studentów z PROJEKTORA, Klub

Młodego Odkrywcy SP 11, Młodzi Programiści oraz DEMO. Z bliska można było się przyjrzeć doświadczeniom chemicznym i fizycznym. Dla dzieci lubiących sport konkurencje przygotowali nauczyciele WF. Można było również odpocząć w kąciku relaksacyjnym, przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy też spróbować swoich umiejętności w tworzeniu kwiatów z bibuły. Ratownicy medyczni pokazywali jak udzielić pierwszej pomocy, a dzieci które chciały poczuć się jak policjant mogły wsiąść do radiowozu policyjnego. Podczas świętowania nie zabrakło także smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Anna Fortuna

no images were found