Zgłoś swój pomysł na Festiwal Kolorów, który odbędzie się w Przemyślu

3 czerwca 2017

Po raz pierwszy w Przemyślu odbędzie się Festiwal Kolorów. Masz pomysł jak urozmaicić tą imprezę ? Zgłoś swoją propozycję organizatorom.

W dniu 8 lipca na przemyskim Zniesieniu, w amfiteatrze odbędzie się pierwsza taka impreza w naszym mieście – Festiwal Kolorów. Festiwal od lat odbywa się w wielu odległych częściach świata, a od jakiegoś czasu również w Polsce. Jest to impreza dla wszystkich bez względu na wiek i rodzaj preferowanej muzyki.

Głównym celem wydarzenia jest wesoła i niezapomniana zabawa, połączona z wyrzucaniem w górę kolorowych – naturalnych lub syntetycznych – proszków Holi. Ich nazwa pochodzi od hinduskiego święta radości i wiosny, obchodzonego w miesiącu phalguna (w lutym lub marcu), w dniu pełni księżyca. Święto to, obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów.

Organizatorzy przemyskiego festiwalu tego dnia stawiają na rodzimych muzyków. W pierwszej kolejności wystąpią zespoły na co dzień związane z Miejskim Domem Kultury, a po zmroku zagrają wszystkim znani przemyscy DJ-e – Bleiz, Carlo, Freax oraz May_I.
Przemyski Festiwal Kolorów organizowany jest przez Stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl i Stowarzyszenie Festiwal Kolorów w Warszawie. Organizatorzy namawiają do zgłaszania wszelkich pomysłów na inne ciekawe atrakcje, które mogłyby urozmaicić to radosne i kolorowe wydarzenie.

Swoje propozycje można wysyłać na adres: raffex@interia.pl .