Przemyscy przedsiębiorcy nie wykorzystują rządowego programu

20 maja 2018

W ramach rządowego programu wsparcia dla małych i średnich miast, mali i średni przedsiębiorcy z Przemyśla mogą się starać na preferencyjnych warunkach o dofinansowanie.

Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk opublikował listę miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze. W rankingu wzięto pod uwagę 255 miast liczących od 20 do 100 tys. mieszkańców. Przemyśl znalazł się na 5 pozycji wśród miast, którym w najbliższym czasie grozi zapaść.

Pomóc naszemu miastu może rządowy program wsparcia dla małych i średnich miast.
Ten program ma dwa oblicza. Pierwsze, to środki, które mogą być dedykowane bezpośrednio do jednostek samorządu, czyli do takich miast lokalnych jak nasze, a drugie to środki dedykowane do małych i średnich przedsiębiorstw – o czym informujemy na naszej stronie. Przedsiębiorcy, którzy znajdują się w takim mieście jak Przemyśl mogą liczyć na dodatkowe preferencje. – mówi zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak – Jest to niewykorzystywane w tej chwili przez lokalnych przedsiębiorców, a to jedyna szansa aby pozyskać dodatkowe środki.