Przemyski poseł Wojciech Bakun interweniuje w sprawie odwołania posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży

18 maja 2018

Przemyski poseł Kukiz`15 Wojciech Bakun interweniuje w sprawie odwołania posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Co roku 1 czerwca, w Sejmie obradują dzieci i młodzież. W tym roku jednak ich sesja została odwołana.
Z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, mając na względzie kwestie organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przykrością informujemy, że podjęto decyzję o przełożeniu posiedzenia SDiM, planowanego na 1 czerwca, na wrzesień 2018 r. – poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

Z taką decyzją nie zgadza się wielu posłów, a wśród nich Wojciech Bakun z Kukiz`15, który w tej sprawie skierował pismo do marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego wzywając go do zrewidowania swojego stanowiska i zmianę decyzji, tak aby XXIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się we wcześniej ustalonym terminie, tj. 1-go czerwca 2018 roku.
Poseł z Przemyśla zwrócił się o udzieleniu mu informacji jakie to ważne kwestie organizacyjne przyczyniły się do tej decyzji.

Jeszcze w dniach 12-13 maja powołani posłowie Sejmu Dzieci i Młodzieży wypełniali swoje obowiązki m.in. w gmachu Sejmu RP uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych oraz posiedzeniach komisji (…) Panie Marszałku proszę o niefundowanie dzieciom takiej lekcji, zarówno laureaci konkursu jak i osoby kandydujące do Sejmu Dzieci i Młodzieży poświęcili swój czas i wykonali ogromną pracę przy wykonywaniu zadań rekrutacyjnych. – pisze poseł Wojciech Bakun.

Anna Fortuna