Przemyscy pogranicznicy i policjanci zatrzymali członków międzynarodowego gangu [film]

7 marca 2017

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wraz z CBŚP w Przemyślu zatrzymali kolejnych 12 członków zorganizowanej, międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się produkcją i przemytem do UE papierosów. Od początku rozpracowania gangu, ujęto już 56 osób, w tym: 43 Polaków, 7 Ukraińców, 5 Rosjan i obywatela Niemiec.

Od ponad 2 lat funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Wydziału w Przemyślu Zarządu w Rzeszowie CBŚP prowadzili działania operacyjne, ukierunkowane na rozpracowanie zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej, której członkowie trudnili się produkcją, przemytem, przechowywaniem, przewożeniem oraz dalszą dystrybucją znacznych ilości wyrobów akcyzowych, a także posiadaniem i dystrybucją substancji narkotycznych jak również uprawą marihuany.

W ostatnich dniach policjanci i funkcjonariusze BiOSG wkroczyli do kilkunastu mieszkań i domów w woj. podkarpackim oraz śląskim i zatrzymali kolejnych 12 członków grupy, którym do tej pory udało się ujść organom ścigania. Są to osoby przede wszystkim odpowiedzialne za produkcję i przemyt podróbek papierosów.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych funkcjonariusze ustalili, że członkowie rozpracowywanej grupy przestępczej prowadzili szeroko zakrojoną działalność przestępczą obejmującą teren czterech województw: podkarpackiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz śląskiego.

W efekcie przeprowadzonych czynności ujawniono i zatrzymano łącznie 5,5 mln sztuk papierosów i prawie 3,5 tony tytoniu. Część osób z grupy działała w branży narkotykowej, uprawiając plantację marihuany. Przechwycono też 3 maszyny do cięcia tytoniu i maszynę służącą do produkcji papierosów.

W toku prowadzenia sprawy nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

fot oraz film: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/