Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach funkcjonariuszy celno-skarbowych z Podkarpacia

7 marca 2017

Funkcjonariusze z Podkarpacia wywalczyli drugie miejsce w Mistrzostwach Polski funkcjonariuszy celno-skarbowych w biegach długodystansowych. Zawody odbyły się w miejscowości Wiązowna.

W dniu 5 marca br. w Wiązownej odbył się bieg główny na dystansie 21,0975 km. Na starcie zgłosiło się 1385 biegaczy, a wśród nich funkcjonariusze celno-skarbowi. Na tym dystansie najlepszy czas 1:26:07 i tym samym tytuł Mistrza Polski zdobył Jacek Wasylów z Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka. Na trzecim miejscu uplasował się funkcjonariusz Marcin Wójcik z Oddziału Celnego w Krościenku.

W biegu na dystansie 5 km udział wzięło 708 osób. Tym razem tytuł Mistrza zdobyła funkcjonariuszka Weronika Biała z Oddziału Celnego w Medyce, która pokonała trasę w czasie 21 min i 55s. Doskonałą formę zaprezentował również Piotr Duch z Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka zajmując 3 miejsce w kategorii mężczyzn 50+.
Cenne punkty dla drużyny wywalczyli również Iwona Rzeźniczek (IAS) oraz Radek Duszczak z Oddziału Celnego w Korczowej.

Doskonała forma całej biegowej drużyny z Podkarpacia pozwoliła na zdobycie zaszczytnego tytułu Wicemistrza Polski Funkcjonariuszy Celno-Skarbowych w Biegach Długodystansowych.