Przemycali soczewki kontaktowe i udrażniacze dentystyczne

17 października 2017

Przemycali 3 tysiące soczewek kontaktowych i 1,2 tys. udrażniaczy dentystycznych. Towar niezgłoszony do kontroli przechwycili na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

W wyniku kontroli dwóch samochodów osobowych, na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze KAS przechwycili 3 tysiące soczewek kontaktowych korekcyjnych. 1800 szt. szkieł kontaktowych przewoził w swych bagażach 37-letni ob. Ukrainy, a 1200 sztuk 48-letnia kobieta. Obydwoje podróżni nie zgłosili towaru do kontroli celnej.  Kobieta tłumaczyła, że wiozła soczewki dla znajomej osoby prowadzącej zakład optyczny, natomiast mężczyzna zeznał, że towar początkowo miał trafić do Polski, a następnie na Łotwę. Towar, którego łączna wartość szacowana jest na 22 tys. złotych, został zatrzymany do dalszego postępowania.

Kontrolując pojazdy wjeżdżające z Ukrainy do Polski przez przejście graniczne w Medyce, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce udaremnili także przemyt 1 200 szt. pilników- udrażniaczy dentystycznych, które próbował przemycić w swym bagaży ob. Ukrainy. Przeciwko mężczyźnie wszczęte postało postępowanie karne skarbowe.