Przemyślanin powołany do Kadry Polski U-17 na Mistrzostwa Europy w badmintonie

17 października 2017

W dniu 5 października Kadra Polski U17 w badmintonie przygotowująca się do mistrzostw Europy wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Litwy.

Zawodnicy pod opieką trenera Dariusza Stańko wywalczyli dwa złote ,dwa srebrne i dwa brązowe medale i tym samym ustanowili rekord w sezonie międzynarodowym 2017 kadry Polski U 17. Duży wkład miał w tym turnieju zawodnik UKS”Aktywna Piątka” Przemyśl Patryk Kordek. Patryk wraz z partnerką Dominiką Kwaśnik w grze mieszanej dotarli do finału pokonując po drodze pary z czołówki europejskiego rankingu.

W grze pojedynczej i podwójnej nasza nadzieja olimpijska dotarła do 1/8 finału. Turniej na Litwie był ostatnim turniejem międzynarodowym przed Mistrzostwami Europy w Pradze, gdzie mogli zdobyć punkty nasi reprezentanci. A po tym turnieju do klubu z Przemyśla doszła fantastyczna wiadomość, Patryk Kordek został powołany do Kadry Polski U-17 na Mistrzostwa Europy 2017 w Pradze – mówi trener Dariusz Stańko.

W miniony weekend odbywały się GRAND PRIX GOLD w Lubinie, w których Norbert Świerk zdobył srebro, a Patryk Kordek złoto.