Próbowali wymienić fałszywe banknoty w jednym z przemyskich kantorów

21 sierpnia 2017

Przemyscy policjanci zabezpieczyli 49 sztuk fałszywych banknotów o nominale 100 dolarów amerykańskich. Obywatele Ukrainy próbowali wymienić je w kantorze.

W środę przed południem do jednego z kantorów wymiany walut na terenie Przemyśla, weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich chciał wymienić 10 banknotów o nominale 100 USD na złotówki. Pracownica kantoru miała wątpliwości co do autentyczności banknotów i postanowiła o tym powiadomić policję dlatego też zamknęła drzwi wejściowe do punktu, w którym przebywali klienci i oczekiwała na przyjazd funkcjonariuszy.

Przemyscy policjanci w trakcie przeszukania znaleźli przy 60-latku podrobione pieniądze. W sumie zabezpieczyli 49 sztuk banknotów o nominale 100 USD. 59 i 60-letni obywatele Ukrainy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

59-latek po przesłuchaniu został zwolniony. Natomiast 60-letni mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Za wprowadzenie w obieg fałszywych pieniędzy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.