Zatrzymani sprawcy pobicia dwóch mężczyzn na ulicy Grunwaldzkiej w Przemyślu

21 sierpnia 2017

Funkcjonariusze ustalili sprawców pobicia dwóch mężczyzn. Poszkodowani zostali zaatakowani przez grupę młodych ludzi, którzy zaczęli ich bić i kopać po całym ciele. Do zdarzenia doszło na ul. Grunwaldzkiej w Przemyślu.

W dniu 9 sierpnia, dwóch mężczyzn zostało zaczepionych i zaatakowanych przez grupę osób, gdy siedzieli na przystanku autobusowym przy ul. Grunwaldzkiej w Przemyślu. Sprawcy bili i kopali dwóch mieszkańców powiatu przemyskiego po całym ciele. W wyniku uderzeń 23 i 27-latek doznali ciężkich obrażeń i zostali przetransportowani do szpitala.

O zajściu dyżurny przemyskiej komendy został poinformowany przez anonimowego przechodnia. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze nie zastali poszkodowanych, ani też żadnych innych osób. Lekarz poinformował dyżurnego, że w szpitalu przebywają dwaj mężczyźni, którzy twierdzą że zostali pobici. W poszukiwaniu sprawców, policjanci patrolując ul. Grunwaldzką i przyległe osiedla, podjęli interwencję wobec trzech mężczyzn. Po wylegitymowaniu okazało się, że jeden z nich, dobrze znany przemyskiej policji, jest poszukiwany celem odbycia kary w zakładzie karnym. Ponadto podawał fałszywe dane osobowe. Pozostałych dwóch wylegitymowano. 34-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Przez następnych kilkanaście godzin policjanci przemyskiej komendy prowadzili w tej sprawie czynności i gromadzili  informacje. Na podstawie zebranych dowodów, wytypowano sprawców, którzy zostali zidentyfikowani w trakcie okazania – pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat – mieszkańcy Przemyśla i powiatu przemyskiego. Czterech z nich usłyszało już zarzut pobicia. 34-latkowi zarzut nie został jeszcze ogłoszony. Mężczyźni będą odpowiadać w ramach tzw. zaostrzenia odpowiedzialności karnej, gdyż swojego czynu dopuścili się w miejscu publicznym, lekceważąc porządek prawny.

Sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz zakazu kontaktowania się ze współpodejrzanymi.