Próbowali wwieźć do Polski ponad 27 kg marihuany, teraz odpowiedzą przed sądem

4 lipca 2017

Dwóch obywateli Ukrainy próbowało wwieźć do Polski ponad 27 kg marihuany. Przeciwko mężczyznom Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skieruje do Sądu Okręgowego akt oskarżenia.

19 czerwca br., o godz. 1.30 na drogowym przejściu granicznym w Medyce podczas kontroli samochodu Mercedes Citan funkcjonariusz celny zauważył w pojeździe nienaturalnie pogrubioną warstwę podłogi w okolicy fotela kierowcy. Szczegółowa kontrola ujawniła 88 ukrytych pakunków zawierających susz roślinny marihuany o wadze ponad 27 kg.

Oskarżeni to 48 letni Vasyl B. – z zawodu kierowca i 40 letni Dmytro S. – prawnik z wykształcenia, prowadzący działalność gospodarczą.

Jak ustalono w toku śledztwa, Dmytro S., jako sprawca kierowniczy, zaplanował przestępcze przedsięwzięcie, kierował jego przebiegiem i działaniami bezpośredniego wykonawcy przestępstwa. Obaj oskarżeni nie przyznali się do winy, a złożone wyjaśnienia były sprzeczne wzajemnie ze sobą i ustalonym stanem faktycznym.- informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prokurator Marta Pętkowska.

Oskarżeni zostali tymczasowo aresztowani, a następnie tymczasowe aresztowania zamieniono na zakazy opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu, dozory Policji, poręczenia i zabezpieczenie majątkowe.

Vasyl B. odpowie z art. o przeciwdziałaniu narkomanii, zaś Dmytro S. za sprawstwo kierownicze przestępstwa nielegalnego przywozu na terytorium RP znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci suszu marihuany, czyli za przestępstwo z art. o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożone karą na czas nie krótszy od 3 lat.