Pożar w Nakle koło Stubna. Dwie osoby nie żyją

23 stycznia 2015

Dzisiejszej nocy wybuchł pożar w drewnianym domu w Nakle (gm.Stubno). W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby.

Dzisiejszej nocy, w Nakle (gm.Stubno) doszło do pożaru drewnianego domu. Śmierć na miejscu poniosło dwóch mężczyzn, 68 -letni gospodarz i jego 55 – letni znajomy.

Jako pierwszy pożar sięgający już dachu zauważył około godziny pierwszej sąsiad, pan Mieczysław mieszkający na przeciw i to on wezwał straż pożarną oraz powiadomił pobliskich sąsiadów. Nim przybyła pomoc mężczyzna chciał ratować sąsiada, ale ze względu na obawy wybuchu butli gazowej znajdującej się w domu zrezygnował.

W akcji gaśniczo – ratowniczej brały udział jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stubna oraz Straży Pożarnej z Przemyśla. Ogień był tak silny, że uniemożliwił funkcjonariuszom natychmiastowe wejście do środka, gdy w końcu się udało znaleziono dwa częściowo zwęglone ciała, w kuchni gospodarza i w pokoju obok sąsiada, który tej nocy przebywał w tym domu.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Prawdopodobnie zainicjowała je świeczka, którą oświetlano mieszkanie, gdyż od kilku lat było ono odcięte od prądu, a także i gazu.

Sąsiedzi są w szoku, ale jak usłyszeliśmy spodziewali się, że kiedyś w tym domu dojdzie do tragedii, a wszystko za sprawą alkoholu, od którego nie stronił 68 – latek, a także odwiedzający go znajomi. Żyjący samotnie mężczyzna był spokojny i pomocny sąsiadom, oni także wspomagali go dokarmiając. Zanim zaczął sięgać do butelki zajmował się wodociągami i kanalizacją oraz centralnym ogrzewaniem.

Anna Fortuna

fot. Anna Fortuna