Powstanie nowe osiedle. Połączą tradycję z nowoczesnością.

2 października 2019

Pomysły by na działce przy ulicy Tatarskiej wybudować osiedle pojawiały się już dobre kilka lat temu. W Biurze Rozwoju Miasta przy ulicy Matejki była nawet wywieszona wizualizacja planowanej inwestycji. Jednak przez kilka lat sprawa by przycichła. Teraz projekt rusza z pełną mocą.

W listopadzie zeszłego roku została zarejestrowana spółka Tatarska 4, która zamierza wybudować mieszkania na terenie przyległym do budynku dawnej bursy. Według treści wpisu do KRS-u we władzach spółki zasiadają Krystian Golik I Robert Sitarz. Krystian Golik to biznesmen odpowiedzialny za przemyskie zakłady produkcji płyt pilśniowych Fibris.

Co ważne, oprócz budowy nowych obiektów projekt Tatarska 4 zakłada rewitalizację i przekształcenie na cele mieszkaniowe okazałego budynku, który straszył swoim wyglądem od lat. Inwestycja będzie zatem łączyć walory zabytkowej starówki z nowoczesnością. Informacje o planowanej sprzedaży inwestycji trafiły już do renomowanej agencji nieruchomości w Przemyślu. W ofercie znajdą się mieszkania o powierzchni od 27 mkw. do 87 mkw.

Ceny mieszkań zaczynają się od 3900 złotych za metr kwadratowy. Jednak za metr kwadratowy najatrakcyjniejszych mieszkań trzeba będzie wyłożyć 4500 zł. Zaletą osiedla ma być lokalizacja i widoki na panoramę miasta. Projekt podzielony jest na etapy- w pierwszej kolejności powstanie 61 mieszkań w rewitalizowanej kamienicy i budowanym ,,od zera” pięciokondygnacyjnym budynku.

 

zdj.GiF Nieruchomości