Poszukiwane pojazdy zatrzymano na Podkarpackich granicach

13 sierpnia 2015

Poszukiwany Mercedes, Audi A3 i trzy rowery nie opuściły Polski. Wszystkie pojazdy zatrzymano w ciągu jednego dnia na Podkarpackich granicach.

W dniu wczorajszym, na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano rower, który został skradziony w Berlinie. Usiłował go wywieźć z Polski 31 -letni obywatel Ukrainy.

Do podobnej sytuacji doszło na przejściu drogowym w Korczowej. Tam podróżująca autokarem na Ukrainę obywatelka Mołdawii przewoziła dwa kradzione rowery :Kalkhoff i Pegasus. Oba jednoślady miały zeszlifowane numery identyfikacyjne. Ich wartość, to 6 tys. zł.

Jeszcze tego samego dnia, na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymano samochód osobowy marki Audi A3, w którym funkcjonariusz Straży Granicznej stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN. Samochód zatrzymano. Podobnie pogranicznicy postąpili w przypadku samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca przedstawił sfałszowany dowód rejestracyjny. Ustalono, że pojazd ten w lutym został skradziony we Włoszech.

Dalsze postępowanie w tych sprawach prowadzi policja.