Posługiwali się dowodami rejestracyjnymi z podrobioną pieczęcią badań technicznych

4 marca 2017

W ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku ujawnili podczas kontroli granicznej 6 przypadków posłużenia się dowodami rejestracyjnymi z podrobioną pieczęcią badań technicznych. W każdym z przypadków pieczęć pochodziła z tej samej stacji diagnostycznej znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego.

Sfałszowanymi dowodami rejestracyjnymi posługiwali się obywatele Ukrainy – kierowcy pojazdów zarejestrowanych na współwłasność z Polakami. Funkcjonariusze SG z Krościenka skontaktowali się z właścicielem stacji diagnostycznej, który potwierdził, że pojazdy te nie były nigdy u niego sprawdzane. Ustalono także, że samochody w dniu rzekomych badań nawet nie znajdowały się na terenie Polski. Pojazdy nie spełniały wymogów technicznych, prawdopodobnie w ogóle nie przeszłyby badań technicznych.

Obywateli Ukrainy posługujących się dowodami rejestracyjnymi z podrobionymi badaniami technicznymi, przesłuchano w charakterze podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Grozi im za to kara grzywny, pozbawienia wolności lub ograniczenia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krościenku prowadzą w tej sprawie dalsze czynności, które zmierzają do ustalenia sprawców podrobienia pieczęci. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.