Ponad dziewięćdziesiąt dzieci wzięło udział na półkoloniach w przemyskim MDK [Galeria zdjęć]

13 lipca 2016

W dwóch pierwszych tygodniach wakacji, w półkolonii organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu wzięło udział ponad 90 uczestników.

Pierwszy tydzień półkolonii organizowanej przez MDK minął pod znakiem dobrej zabawy. Wypoczynek rozpoczął się od spotkania z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Przemyślu, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu i możliwych do wystąpienia zagrożeniach. Przez nauczyciela MDK zostały również przeprowadzone zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje. Po zajęciach teoretycznych przyszła pora na rozwijanie uzdolnień, nie brakowało zajęć plastycznych, muzycznych czy sportowych. Główne sekcje działające przy MDK otwarły swoje pracownie dla uczestników półkolonii.

Pogoda w kolejnych dniach zachęcała do wyjścia w teren. Tak więc dzieci pojechały na pobliskich Wapowiec, gdzie miały możliwość uczestnictwa w nietypowych warsztatach. Stałym punktem wypoczynku organizowanego przez tą placówkę były wyjazdy na basen. Uczestnicy półkolonii zwiedzili miasto, poznali najskrytsze zakamarki Biblioteki Przemyskiej. A przy panującym upale konieczne było ochłodzenie w tutejszym parku wodnym.

W drugim tygodniu w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji BezpieczneWakacje.pl w planie wypoczynku były działania mające na celu uświadamianie bezpiecznego spędzania czasu wolnego przez dzieci. Dzięki uprzejmości p. Bartosza Wajstucha właściciela firmy NZOZ Paramedyk dzieci miały okazję poznać pracę ratownika. Samodzielnie spróbowały swoich sił przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz mogły zobaczyć od środka wyposażenie karetki ratunkowej.

Kolejne dni, to m.in. malowanie farbami witrażowymi na szklanych powierzchniach, powstałe w ten sposób obrazki posłużą do dekoracji oraz będą doskonałym prezent. Każde dziecko miało szansę stworzyć swoją własną, niepowtarzalną ozdobę.

Na zakończenie półkolonii jej uczestnicy zwiedzili przemyski MPEC oraz wzięli udział w pikniku tam organizowanym. Te dwa tygodnie wakacji, to dużo zabawy, relaksu i uśmiechu.

no images were found