Młodzież z Przemyśla odwiedziła Brukselę

13 lipca 2016

Na zaproszenie Europosła Tomasza Poręby, młodzież z Przemyśla zwiedziła Brukselę. Wycieczka była nagrodą dla laureatów konkursów.

Wycieczka do Brukseli, nagroda dla Julii Szewczyk, laureatki III edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Historycznej, oraz dla Jakuba Ostrowskiego laureata konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Jestem zachwycony Brukselą i jej zabytkami. Bardzo się cieszę, że udało mi się tu przyjechać. Największe wrażenie zrobił na mnie Europarlament oraz spotkanie z europosłem Tomaszem Porębą. Możliwe, że była to jedyna okazja w życiu do wzięcia udziału w takiej wycieczce i cieszę się, że mogłem to przeżyć – powiedział Jakub Ostrowski.

W Brukseli młodzież zwiedziła największe atrakcje miasta: Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Atomium, Grand Place, Kościół Św. Michała i św. Guduli, a także Parlament Europejski, gdzie przyjął ich europoseł Tomasz Poręba.

Bardzo cenię młodych ludzi, którzy chłoną wiedzę i potrafią ją wykorzystać. To bardzo ważne, żeby to doceniać i dawać im impuls do dalszej pracy – powiedział europoseł Tomasz Poręba.