Podejrzana o zabójstwo syna została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy

23/02/2018
1240 Views

Matka przyznała się do zabójstwa 2-letniego syna. Kobieta nadal przebywa w przemyskim szpitalu, gdzie też została przesłuchana i złożyła wyjaśnienia.

W miniony poniedziałek prokuratura okręgowa w Przemyślu skierowała do sądu rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie Andrei P. podejrzanej o zabójstwo 2-letniego syna Wiktorka.

W dniu wczorajszym, w przemyskim szpitalu, gdzie przebywa obecnie podejrzana odbyło się posiedzenie sądu,które trwało dość długo.

Podejrzana korzystała z obrońcy ustanowionego do tego posiedzenia, z udziałem tłumacza. Do ogłoszonego jej w poniedziałek i ogłoszonego dzisiaj przez sędziego w ramach odczytywania wniosku zarzutu przyznała się i złożyła obszerne wyjaśnienia. W wyjaśnieniach tych podaje okoliczności istotne dla ustalenia co się działo tuż przed zdarzeniem, przebieg tego zdarzenia, a także okoliczności z wydarzeń sprzed kilku tygodni i miesięcy, m.in. dotyczącego tego co wiemy z innych ustaleń, a mianowicie pewnym nieporozumień w rodzinie. Z uwagi na dobro śledztwa nie możemy tych wydarzeń ujawniać, w tym szczególności motywacji, która pokierowała podejrzaną. – mówi prokurator Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.
Sąd po przeprowadzeniu posiedzenia zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Tymczasowy areszt Andrea P. odbywać będzie na oddziale chirurgii w areszcie śledczym w Bydgoszczy, gdzie zostanie przetransportowana.

Nie ma wątpliwości, że Andrea P. jest zorientowana co do sytuacji, w której się obecnie znajduje i z jakiego powodu jest zatrzymana, a formalnie obecnie już aresztowana. Jej stan psychiczny będzie podlegał badaniom po powołaniu biegłych z zakresu psychiatrii, a będzie to możliwe wtedy, kiedy zostanie zgromadzony pełny materiał dowodowy. Biegli będą ustalać czy w chwili popełnienia czynu była poczytalna, czy ta poczytalność była ograniczona. – dodaje M.Pętkowska.

Anna Fortuna


Inne wiadomości

W Przemyślu ruszą bezpłatne zajęcia dla seniorów – obsługa podstawowa komputera i internetu
Przemyśl
556 views
Przemyśl
556 views

W Przemyślu ruszą bezpłatne zajęcia dla seniorów – obsługa podstawowa komputera i internetu

af - 19/03/2018

Stowarzyszenie Kukiz`15 organizuje w Przemyślu bezpłatne zajęcia dla seniorów-obsługa podstawowa komputera i internetu. Zapisy już ruszają. Pomysł zajęć wyszedł od…

Potrącenie na ul.Lwowskiej w Przemyślu
Wiadomości
951 views
Wiadomości
951 views

Potrącenie na ul.Lwowskiej w Przemyślu

af - 19/03/2018

Kierujący osobowym mercedesem vito potrącił kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Do zdarzenia doszło na ul.Lwowskiej w Przemyślu. W…

Doktor Fedaczyński wybuduje pod Przemyślem “Psią Wioskę” – wesprzyj inicjatywę
Przemyśl
1853 views
Przemyśl
1853 views

Doktor Fedaczyński wybuduje pod Przemyślem “Psią Wioskę” – wesprzyj inicjatywę

af - 19/03/2018

Na terenie Żurawicy powstanie Psia Wioska. Pomysłodawcą jest lek. wet. Radosław Fedaczyński z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Po…