Podejrzana o zabójstwo syna została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy

23/02/2018
1458 Views

Matka przyznała się do zabójstwa 2-letniego syna. Kobieta nadal przebywa w przemyskim szpitalu, gdzie też została przesłuchana i złożyła wyjaśnienia.


W miniony poniedziałek prokuratura okręgowa w Przemyślu skierowała do sądu rejonowego wniosek o tymczasowe aresztowanie Andrei P. podejrzanej o zabójstwo 2-letniego syna Wiktorka.

W dniu wczorajszym, w przemyskim szpitalu, gdzie przebywa obecnie podejrzana odbyło się posiedzenie sądu,które trwało dość długo.

Podejrzana korzystała z obrońcy ustanowionego do tego posiedzenia, z udziałem tłumacza. Do ogłoszonego jej w poniedziałek i ogłoszonego dzisiaj przez sędziego w ramach odczytywania wniosku zarzutu przyznała się i złożyła obszerne wyjaśnienia. W wyjaśnieniach tych podaje okoliczności istotne dla ustalenia co się działo tuż przed zdarzeniem, przebieg tego zdarzenia, a także okoliczności z wydarzeń sprzed kilku tygodni i miesięcy, m.in. dotyczącego tego co wiemy z innych ustaleń, a mianowicie pewnym nieporozumień w rodzinie. Z uwagi na dobro śledztwa nie możemy tych wydarzeń ujawniać, w tym szczególności motywacji, która pokierowała podejrzaną. – mówi prokurator Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.
Sąd po przeprowadzeniu posiedzenia zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Tymczasowy areszt Andrea P. odbywać będzie na oddziale chirurgii w areszcie śledczym w Bydgoszczy, gdzie zostanie przetransportowana.

Nie ma wątpliwości, że Andrea P. jest zorientowana co do sytuacji, w której się obecnie znajduje i z jakiego powodu jest zatrzymana, a formalnie obecnie już aresztowana. Jej stan psychiczny będzie podlegał badaniom po powołaniu biegłych z zakresu psychiatrii, a będzie to możliwe wtedy, kiedy zostanie zgromadzony pełny materiał dowodowy. Biegli będą ustalać czy w chwili popełnienia czynu była poczytalna, czy ta poczytalność była ograniczona. – dodaje M.Pętkowska.

Anna Fortuna


Inne wiadomości

Przemyscy kupcy wnioskują o przyśpieszenie prac nad powstaniem parkingu podziemnego
Przemyśl
1431 views
Przemyśl
1431 views

Przemyscy kupcy wnioskują o przyśpieszenie prac nad powstaniem parkingu podziemnego

pg - 22/06/2018

Na dzisiejszej sesji rady miejskiej przyjęto uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania Placu Rybiego. Jest to pierwszy krok procesu…

Poseł Kukiz`15 Wojciech Bakun kandydatem na prezydenta Przemyśla
Przemyśl
1217 views
Przemyśl
1217 views

Poseł Kukiz`15 Wojciech Bakun kandydatem na prezydenta Przemyśla

af - 22/06/2018

Poseł Kukiz `15 Wojciech Bakun oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta miasta Przemyśla w nadchodzących wyborach. Komitet Wyborczy Kukiz`15 w…

Renata Przemyk zakończyła “Muzyczną Wiosnę na Zamku” [Galeria zdjęć]
Informacje kulturalne
375 views
Informacje kulturalne
375 views

Renata Przemyk zakończyła “Muzyczną Wiosnę na Zamku” [Galeria zdjęć]

af - 22/06/2018

16 czerwca, Renata Przemyk zaśpiewała piosenki Leonarda Cohena". Koncert odbył się na zakończenie cyklu „MUZYCZNA WIOSNA NA ZAMKU”. obotni czerwcowy…