Koalicja PiS i Stowarzyszenia dla Przemyśla

26 listopada 2014

Prawo i Sprawiedliwość wraz ze Stowarzyszeniem dla Przemyśla będą realizować wspólnie program wyborczy. Koalicja ta pomoże im w pozyskiwaniu środków z samorządu wojewódzkiego, który już zapewnił ich o swoim wsparciu finansowym.

Radni Prawa i Sprawiedliwości wraz z radnymi Stowarzyszenia dla Przemyśla postanowili, że przez najbliższe cztery lata będą wspólnie realizować swój program wyborczy. Porozumieli się oni odnośnie głównych punktów programowych, które są najważniejsze dla miasta i jego mieszkańców. Mamy stabilną większość w radzie w przeciwieństwie do kontrkandydata, który mówi o budowaniu koalicji, ale chyba poza radą, bo poparcie ugrupowań, których nie ma w radzie nie jest poparciem, które by się przekładało na realizację programu wyborczego powiedział Robert Choma. Jego zdaniem zapowiedzi W. Błachowicza są jedynie kampanią bez możliwości przełożenia ich na realny projekt.

Kończą się teraz duże inwestycje infrastrukturalne więc jak podkreśla Robert Choma, to czas na realizację projektów oczekiwanych przez mieszkańców, związanych ze szkolnictwem, przedszkolami, budżetem obywatelskim i inicjatywami lokalnymi. Dzięki poparciu PiS będzie łatwiejsza ich realizacja.

Bardzo dobry program samorządowy PiS jak powiedział Władysław Bukowski został zaakceptowany przez wyborców, o czym świadczą oddane głosy, a współpraca z R.Chomą zapewni stabilność w mieście. Nie zamykają się przy tym na inne organizacje, które zapraszają do współpracy.

Lucyna Podhalicz zapewniała, że radnym z jej ugrupowania zależy przede wszystkim na realizacji programu służącemu mieszkańcom, a który to program będzie tak działał, że powstaną trwałe miejsca pracy, młodzi ludzie nie będą stąd wyjeżdżać, przemyskie marki będą się rozwijać na lokalnym rynku. Tutaj jest zapewnienie samorządu wojewódzkiego, że nasze starania będą wspierane finansowo argumentowała Podhalicz. Jest to ogromna szansa dla Przemyśla, bez wsparcia województwa nie będzie mógł się on rozwijać, a tak jest szansa na utworzenie aglomeracji takiej jak Rzeszów, dużej i dynamicznej.

Poparcie nowo powstająca koalicja otrzymała m.in.: od Klubu Inteligencji Katolickiej, Światowego Kongresu Kresowian, Przemyskich Rodzin Kresowych, Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów, Związku Sybiraków, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Zawodowego Solidarność.