Pijani kierowcy na ulicach Przemyśla i powiatu

30 maja 2017

W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wydmuchał ponad 3 promile.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w piątek około godz. 13, w miejscowości Żurawica. Kierujący motorowerem 40-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia, po godz.16 również w miejscowości Żurawica, funkcjonariusze SOK zatrzymali do kontroli 50 -letniego mężczyznę kierującego oplem. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego przebadał kierowcę alkomatem, który wykazał ponad promil alkoholu w jego organizmie.

W sobotę tuż przed godz. 22, w miejscowości Maćkowice, funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego mieszkańca Przemyśla kierującego alfą romeo. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy i pobrano krew do badań.

W miejscowości Bachórzec 71-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego kierował polonezem będąc na „podwójnym gazie”. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz odpowie przed sądem.

W sobotę około godz. 14, na ul. Węgierskiej w Przemyślu 44-letni kierujący audi A6 jadąc w kierunku miasta, w trakcie manewru wyprzedzania zahaczył o jadące w tym samym kierunku audi A4 kierowane przez 31-latka. Audi A6 obróciło się i uderzyło w barierę energochłonną. 44-letni mieszkaniec Jarosławia miał w organizmie 2 promile alkoholu, a także kierował wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Jego 73-letni pasażer był także pod wpływem alkoholu. Audi A4 podróżował 31-letni przemyślanin z roczną córką. Sprawca zdarzenia został zatrzymany w areszcie teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem.

Przed godz. 22, w sobotę na ul. Lwowskiej policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 53-letniego mieszkańca Przemyśla, kierującego audi A4. Mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.
W niedzielę tuż przed godz. 6, funkcjonariusze Straży Granicznej w Medyce ujawnili, że kierujący audi A6 może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce przybyli funkcjonariusze KMP Przemyśl, którzy przebadali mężczyznę alkomatem. Okazało się , że 29-letni obywatel Ukrainy miał ponad 1,8 promila. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie.
Tuż przed godz. 12, na drodze publicznej w miejscowości Skopów został zatrzymany do kontroli 41-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, kierujący skuterem. Mężczyzna wydmuchał ponad 3 promile.

Na ul. Buszkowickiej w Przemyślu zatrzymano w niedzielę do kontroli drogowej kierującego osobowym renault clio. 61-letni mieszkaniec Przemyśla był w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Przed godz. 23, w niedzielę policjanci z przemyskiej jednostki zatrzymali do kontroli na ul. Lwowskiej w Przemyślu 23-letniego obywatela Ukrainy, kierującego volvo. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy ponieważ był pod wpływem alkoholu.